Végig tapogattam az egész szekrényt, mégsem kaptam sehol. Felemeltem fejemet és kinyomtam. 6:30. Mért kell ilyen korán kelni? Mért nem kezdhetünk 12-től? Aish..
-Kelj fel, Adri. -lökdöstem barátnőm.
Nem kellett kétszer szóljak. Pattant is ki ágyából, egyenesen a szekrénye fele. Mire én nagy nehezen felkeltem az ágyból, ő már fel volt öltözve. Ezt meg hogy csinálta? Tátott szájjal figyeltem a csajszit. A nagy álmélkodásom közepette feleszméltem, hogy én még sehol sem tartok. Gyors iramban átfutottam a szobámba és összeállitottam a mai szettem. Egy fekete, térdénél szakitott farmer és egy egyszerű, de mégis nagyszerű felső. Tökéletes! A fürdőbe siettem. Megmostam az arcom és a fogam, majd kimentem az ajtómon. Pont szembe találtam magam barátnőmmel. Egymásra néztünk és elnevettük magunkat. Szinte ugyan úgy öltöztünk fel. Lementünk a lépcsőn egyenesen a konyhába. A fiúk már készen voltak. Éppen reggeliztek.
-Jó reggelt. -üdvözöltük őket. -Mikor megyünk? -ültünk le az asztalhoz.
-Tiz perc és indulhatunk is. -mosolygott Jungkook.
A reggeli után elpakoltam az ételt és a tányérokat, azán felvettem a cipőm. A tükör elé álltunk Adrival és lőttünk egy pár képet. Mindha ikrek lennénk.
A fiúk már a kocsiban voltak mire mi kiértünk. Bezártam az ajtól és a kocsiba huppantam. Két kocsival mentünk. Az egyikbe én, Adri, Jungkook és Jimin ült. A másikban Jin vezetett, Suga, RapMon, Tae és J-Hope pedig csak bámészkodtak.
Nem volt messze a suli. Öt perc alatt oda is értünk. Kiszállva a kocsiból, csak álltunk Adrival, mint aki lefagyott. Mennyi ember. Mennyi okos ember. Mit fogok én itt kezdeni?
-Gyertek! -ment előre Jimin.
Nagyon menőn néztek ki a srácok. Mindha valami buliba mentek volna, úgy indultak a suli bejáratához.
-Ugye egy osztályba fogunk járni? -néztem rá Kookra.
-Nem! -felelte.
-Hogy mi? És mi akkor hogy fogunk boldogulni? -vágtam aggodalmas fejet.
-Mivel ez egy művészeti suli... -magyarázta Tae. -Mindenki más osztályba fog kerülni. Te is kiválaszthatod, hogy milyen osztályba szeretnél járni, de ez függ attól is, hogy mennyire tudod az adott feladatot teljesiteni. Ha nem vagy elég jó, más osztályba fognak küldeni. Olyanba, ami szerintük a legjobb hely neked. -ment előre.
-Ti hova jártok? -kérdeztem.
-Én és Jin énekosztályba járunk. -kezdett bele mondatába Jungkook. -Jimin, J-Hope és Taehyung tánc osztályban vannak. Suga és RapMon pedig szinészkedést tanul, de ők a legjobb rapperek is a suliban. -vigyorgott.
És én most mit válasszak? Táncolni is és énekelni is nagyon imádok... Vajon két helyre egyszerre nem járhatok? Később kideritem.
Végre beértünk az iskolába. Tátva maradt a szám. De nem én voltam az egyetlen aki igy nézett körbe. Barátnőm is körbe körbe forgott. Ez a suli hatalmas. Biztos el fogok tévedni, magamat ismerve!
-Menjüüünk már! -ráncigált Adri.
Felmentünk az emeleten, majd a fiúkkal szétváltunk. Csak Jungkook maradt velünk. Az igazgatói irodába mentünk be. Kopogtattunk, s belépve egy tágas helyen találtuk magunkat. Egy fiatal férfi állt az ablak előtt, kifelé nézve. Megfordult, majd ránk nézett. Igencsak helyes volt.
-Jó napot! -üdvözölt. -Az igazgatónő máris érkezik.
Hogy? Nem ő az igazgató?
Ezen gondolatok közepette valaki hátulról meglökött, én pedig neki mentem az ajtónak.
-Ne álljon az útba, kisasszony! -ült le asztalához. -Nos, látom meg is érkeztek az új dijákok. Foglaljanak helyet! -mutatott a székekre.
Mind a hárman leültünk. Elég feszült volt a hangulat. Már most látom, hogy nem leszünk a legjobba. Azok a szemek... Mint egy hárpiának.
-Ő itt a húgom, ő pedig a legjobb barátnője. -mutatott Jungkook ránk.
Csak bólintottam egyet, viszonzásképpen egy eröltetett mosoly jelent meg az arcán.
-Jungkook igazán jó tanuló. Remélem nem maradsz le tőle. -nézett rám.
Ezzel most mire akart célozni?... Körülbelül fél órát beszéltünk vele. Vagyis... Csak ő beszélt. Engem és Adrit nem is engedett szóhoz jútni, viszont Kook mikor akart valamit kérdezni vagy mondani mindig félbe kellett szakitsa a nő mondatát. Minden második mondatába vagy én, vagy barátnőm belesóhajtottunk, annyira untuk ezt az egész papolását.
Végre kiengedett. Szabályt legalább százat felsorolt, miközbe szúrós szemekkel nézett rám. Egzenruhát hálisten' nem kell hordanunk. Legalább valami jó hir is. Már ma ki kell választanunk, hogy milyen osztályba szeretnénk járni. Egyetlen kérdésem az volt, hogy járhatok egyszerre két osztályba is, amire csak egy "NEM" választ kaptam, de mivel látta Kook, hogy nagyon szeretném, meglágyitotta a szivét és megengedte. De sajnos nem járhatok énekosztályba csak hetente kétszer. Igy igaz... A tánc osztály mellett döntöttem. Szivesen lettem volna a bátyámal egy osztályban, de a tánc jobban vonz. Adri is az énekosztályt választotta. Elképesztő hangja van! Ha valaki meghallja őt énekelni, könnyek nélkül nem birja ki. Én már csak tudom.
Jungkook elvezetett szekrényünkhöz, majd elment órára. Barátnőm ki ment a mosdóba, igy egyedül maradtam a folyósón. Betettem egy pár könyvet a szekrénybe és egy csomó papirral a kezemben pördültem meg és indultam egyenesen balra, az új osztályomba.
Amint megfordúltam, hirtelen nekem jött valaki, én pedig a földre estem a papirokkal együtt. Felpillantottam és egy puffogó, tőlem biztosan idősebb lánnyal találtam szembe magam.
-Mit képzelsz magadról, hogy csak igy nekem jössz? -hisztizett.
-Nyugodj meg, Yoona. -hallottam egy hangot a lány háta mögül. -Biztos nem szándékosan csinálta.
A lány meg sem tudott szólalni. Felhajtott fejjel kikerült és ment tovább. Ahogy elhaladt, egy fiatal lány volt nekidölve a szekrénynek. Velem egykorú lehetett. Felém indult, leguggolt mellém és segitett összeszedni a papirokat. Kezét nyújtotta és felsegitett.
-A nevem Natsu! -mosolygott.
-Jeni! -integettem. Aranyos lánynak tűnik. Vállig érő, barna haja volt. Egy rövid szoknya, egy felső és egy tornacipő volt rajta.
-Az előbb aki fellökött a nővérem volt. Eléggé idegesitő egy személyiség, de ha nem foglalkozol vele, akkor ő sem fog veled. -ezt megjegyzem. -Amúgy ide jársz? Még sosem láttalak a suliban.
-Nem!... Vagyis igen. Mától kezdek. Nem tudod véletlenül merre van a táncosztály? -érdeklődtem.
-De, tudom. Én is oda járok. Gyere, elkisérlek. -intett kezével.
Pont abban a pillanatban érkezett meg Adri is. Bemutattam neki Natsu-t, majd felajánlotta, hogy elkiséri barátnőmet is az osztályába. Lassú léptekkel haladtunk a cél felé. Át kellett volna öltöznöm, de mivel nem hoztam magammal csere ruhát, igy nézhetem végig az egész órát. Barátnőm hamarabb ért be az osztályba. Megöleltem, majd elköszönve egymástól indultunk tovább. Pont a csengőszóra érkeztünk meg. Megálltam az ajtó előtt és egy mély levegőt vettem. "Csak nyugodtan. Nem lesz semmi baj!" Próbáltam kicsit csillapitani izgatottságomat. Egy, kettő, három lépés és már be is érkeztem. Szorosan Natsu háta mögött mentem végig a terem közepén. Na ne... A srácok már itt is vannak? És feléjük megyünk. Aish.. Ez az én szerencsém.
J-Hope és Taehyung beszélgettek. Jimin vajon hol van? Natsu gyorsabb iramba váltott és Hope nyakába ugrott. A fiú a magasba emelte, majd megcsókolta. Tátva maradt a szám. Ez komoly?... Dehát... Én azt hittem, hogy azért bókolgat nekem mert... Áh, mindegy is! Összeillenek!
Nagy álmélkodásomat valaki hirtelen megzavarta. Két kezet éreztem meg bordáimon ami kissé csikizett. Megfordúltam és megláttam... Jimint! Úgy mosolygott rám mint a tejbetök. De kis aranyos. Vállától lefele karjai csupaszok voltak, de izmosak. Tetőtöl talpig szemléltem. Aww.. Mindjárt elpirulok. Szemei ragyogóbbak voltak mint eddig bármikor. Keze megmozdult, felfele emelkedett... Újjaink szinte összeértek, és...
Bejött a tanár és megszakitotta ezt a csodás pillanatot. Hát ez remek. Jimin ellépett tőlem.
Ugyan az a tanár volt, mind akit az irodában láttam mikor megérkeztünk. Intett felém egyet, hogy menjek oda hozzá. Kissé zavartan kiálltam a terem közepére, a tanár mellé. Bemutatott. Mindenki kedvesen üdvözölt. Igy ahogy végigfutott szemem a többi diákon elég sokan vagyunk. A legtöbb mosolygott.
Leültem az egyik sarokba és végignéztem ahogy táncoltak a srácok. Nagyon keményen edzettek. Az óra végére szinte már mindenki úgy nézett ki mint egy élő-halott.
Felpattantam és kimentem. A szekrényem felé vettem az irányt. Mázlimra ott is ott volt Jimin. Nemis egyedül. Négy lány állta körbe, köztük Yoona is. Igencsak hires a lányok terében. Simogatták, vihogtak mellette.
-Chh... Számalmas! -mormogtam magam elé.
Legnagyobb szerencsémre meghallották. Jimin és a lányok rám néztek. Tettettem magam mind aki semmit sem mondott és észre sem vette őket. Gondoltam hátha megúszom. Tévedtem...
Jimin felém indult. Megállt a hátamnál. Lefagytam. Most mégis mit csináljak. Megfogta csuklóm és egy könnyed mozdulattal maga felé forditott. A szekrénynek csapódtam. A fiú, kezét a fejem mellé támasztotta és közelebb hajolt hozzám. Lehunytam szemeimet. Éreztem a lehelletét. Pár centire voltak ajkaink egymástól...

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése